Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix"
im. Henryka Ruszczyca
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000163353

Larix

Dla bibliotek

Projekty Stowarzyszenia "Larix" skierowane są do osób niewidomych i słabowidzących. Poprzez nasze działania chcemy przyczynić się do wsparcia osób niewidomych w dostępie do szeroko pojętej kultury, a w szczególności do książek.

Od 2007 roku Stowarzyszenie nagrywa i udostępnia nieodpłatnie cyfrowe książki mówione środowisku osób niewidomych. Czynimy to we współpracy z bibliotekami publicznymi na terenie całej Polski, których liczba systematycznie rośnie.

Od 2013 roku Stowarzyszenie przekazuje bibliotekom nieodpłatnie również odtwarzacze cyfrowych książek mówionych, z których mogą korzystać niewidomi czytelnicy.

Logo PFRON

Logo MKiDN
Logo NCK
Logo Mazowsze